Úvodná stránka » Dekoratívne efekty » CONCRETE EFFECT / Classic Effect
[ « späť ]
Dekoratívne efekty

CONCRETE EFFECTClassic Effect

CONCRETE EFFECT / Classic Effect

CONCRETE EFFECT Classic Effect je dekoratívny efekt, imitujúci štruktúru betónu. V závislosti od spôsobu aplikácie vytvára rôzne dekoratívne efekty. CONCRETE EFFECT Classic Effect dokonale zapadá do priemyselných priestorov s moderným zariadením. CONCRETE EFFECT Classic Effect dáva interiéru eleganciu a striedmosť.

Farebná paleta

  • CE1000 CONCRETE EFFECT / Classic Effect – CE1000
  • 1016B CONCRETE EFFECT / Classic Effect – 1016B
  • 1016C CONCRETE EFFECT / Classic Effect – 1016C
  • 1016D CONCRETE EFFECT / Classic Effect – 1016D
  • 1016E CONCRETE EFFECT / Classic Effect – 1016E
  • 1124C CONCRETE EFFECT / Classic Effect – 1124C

 

Video prezentácia

Technický list

OPIS EFEKTU

CONCRETE EFFECT Classic Effect je dekoračný efekt, napodobňujúci štruktúru betónu. Poskytuje, v závislosti na spôsobe aplikácie, rôzne dekoračné efekty . CONCRETE EFFECT Classic Effect sa ideálne hodí do surových priemyselných priestorov ako aj moderných miestností. CONCRETE EFFECT Classic Effect spôsobuje, že interiéry získavajú eleganciu a strohosť.

SPÔSOB FARBENIA

Spôsob farbenia je dostupný na webových stránkach www.cameleo.pl a v katalógu Cameleo Wall Coatings.

PRÍPRAVA POVRCHOV

Pred začatím nanášania dekoračného efektu Cameleo je treba vhodným spôsobom pripraviť podklad.

Nemaľované podklady:

Čerstvý cement, vápenocementové a nové betónové povrchy musia byť vyzreté viac ako 30 dní. Sadrovú omietku nechajte zaschnúť. Nezabudnite na odstránenie nečistôt, prachu, mastných škvŕn. Sadrokartónové dosky, nerovné podlahy, trhliny zahladiť, potom všetko raz alebo dvakrát upraviť základným náterom CAMEPRIMER P100.

Maľované podklady:

Nezabudnite na odstránenie nečistôt, prachu, mastných škvŕn, zostatkov lepidla. Celý povrch zdrsniť brúsnym papierom s veľkosťou zŕn 120 – 150. Nerovný povrch, trhliny vyrovnajte, potom všetko potiahnite raz alebo dvakrát základným náterom CAMEPRIMER P300.

PRÍPRAVA OMIETKY

Obsah balenia vsypte do príslušného množstva vody. Pre obaly 2 kg: 0,75 – 0,8 l; 8 kg: 3,0 – 3,2 l; 20 kg: 7,5 – 8,0 l vody. Všetko dôkladne premiešajte. Takto pripravenú hmotu nechajte na cca. 15 minút odstáť a potom omietku opätovne premiešajte priamo pred použitím. V prípade pigmentácie hmoty, pigment premiešajte vo vode, potom vsypte obsah balenia a všetko dôkladne premiešajte. V prípade práce na plochách väčších ako predpokladané podľa výdatnosti balenia je nutné premiešať obsah jednotlivých balení v jednej väčšej nádobe.

CYKLY APLIKÁCIE

01

Výrobok: CAMEPRIMER P300

Výdatnosť: 115 ml/m2 (jedna vrstva).

Náradie pre aplikáciu: maliarsky štetec, maliarsky valček.

Na riadne pripravený podklad valčekom aplikujte raz alebo dvakrát základný náter CAMEPRIMER P300. Pred aplikáciou efektu CONCRETE EFFECT Classic Effect, nezabudnite základný náter CAMEPRIMER P300 zafarbiť vhodnou farbou (2 ml pigmentu č. 16 pre balenie 0,8 l).

Doba schnutia: 4 hodiny (jedna vrstva).

02

Výrobok: CONCRETE EFFECT

Výdatnosť: 1 kg/m2.

Náradie pre aplikáciu: benátske hladidlo, maliarsky valček.

Na vhodne pripravený podklad naneste vrstvu omietky CONCRETE EFFECT. Pracovať na povrchu 1 – 2 m2. Po nanesení omietky maliarskym valčekom vytvoriť požadovaný vzor (odtrhávajúc omietku) a nechať zaschnúť po dobu približne 15 až 20 minút. V ďalšej fáze celý povrch jemne vyhladiť benátskym hladidlom a nechať úplne vyschnúť. Pokračovať v práci bez prestávok do celkového dokončenia povrchu efektom CONCRETE EFFECT Classic Effect.

Doba schnutia: 12 hodín.

CYKLY APLIKÁCIE

03

Výrobok: CAMELAZUR L100

Výdatnosť: 100 ml/m2.

Náradie pre aplikáciu: maliarsky valček (krátka štetina).

Po uplynutí 12 hodín na suchý povrch omietky CONCRETE EFFECT, sa nanáša maliarskym valčekom bezfarebný lak CAMELAZUR L100 tak, aby nedošlo k vzniku škvŕn.

Doba schnutia: 6 hodín.

ČAS VYSÚŠANIA EFEKTU

Za teploty 20° C pri vlhkosti vzduchu 50%.

Suchý na dotyk: po 6 hodinách od nanesenia poslednej vrstvy.

Úplné vytvrdenie: po 30 dňoch.

ČISTENIE NÁSTROJOV

Teplá voda so saponátom.

ČISTENIE A ÚDRŽBA POVRCHU

Povrch možno umyť po 14 dňoch po ukončení. Nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky. Vyčistite vodou s mydlom.

PODMIENKY NANÁŠANIA

Teplota nanášania +10° C až +30° C.

POKYNY

Technický List Efektu je opis dekoračného efektu spolu s etapami aplikácie. Nezaručuje správnu aplikáciu efektu. Konečnú podobu povrchu, na ktorej je vykonávaná dekoračná technika, ovplyvňuje individuálny spôsob práce dodávateľa a jeho skúsenosti. Pred aplikovaním dekoračného efektu sa odporúča vykonať skúšobnú aplikáciu na skúšobnej ploche.

Detailné technické informácie a karty bezpečnostných údajov k jednotlivým výrobkom nájdete v sekcii produkty.

Výrobky sú určené pre profesionálne použitie.

POZNÁMKY

Farby uvedené v katalógu sa môžu líšiť od skutočných farieb na stene. Farby sú závislé na aplikačnej metóde, textúre, lesku, osvetlení, insolácii ako aj typoch a intenzite ostatných farieb v okolí.

Vzhľadom k tomu, že podmienky skladovania, prepravy a použitia ako aj konečný výsledok sú mimo našu kontrolu, nemôžeme poskytnúť záruku v právnom zmysle. V každom prípade je treba dodržiavať postupy a predpisy a prípadne práva tretích strán.

 

Kontaktujte nás

Pre úspešné odoslanie formulára je potrebné vyplniť polia označené hviezdičkou (*).

aktualizácia: 31.07.2019 | počet zobrazení: 3629

Cameleo Slovakia
telefón: 0905 630 558
počet prístupov od 09.10.2017: 51985
počet prístupov dnes: 28