Úvodná stránka » Dekoratívne efekty » TRAVERTINE PEARL / Grass Effect
[ « späť ]
Dekoratívne efekty

TRAVERTINE PEARLGrass Effect

TRAVERTINE PEARL / Grass Effect

Zaujímavá, jemná štruktúra napodobňujúca listy trávy. V závislosti od našich fantázií môžeme vytvárať jedinečné vzory, a to horizontálne i vertikálne. V kombinácii s perleťovým efektom získavame skutočne jedinečný efekt, ktorý dokonale pôsobí v salónikoch. TRAVERTINE PEARL Grass Effect je nová, zaujímavá forma pre interiéry vo všetkých štýloch.

Farebná paleta

  • CE1000 TRAVERTINE PEARL / Grass Effect – CE1000
  • 1016D TRAVERTINE PEARL / Grass Effect – 1016D
  • 1121D TRAVERTINE PEARL / Grass Effect – 1121D
  • 1122C TRAVERTINE PEARL / Grass Effect – 1122C
  • 1124D TRAVERTINE PEARL / Grass Effect – 1124D
  • 1125D TRAVERTINE PEARL / Grass Effect – 1125D

 

Video prezentácia

#chýbajúce video#

Technický list

OPIS EFEKTU

TRAVERTINE PEARL Grass Effect je skvelé dekoratívne riešenie s jasne viditeľnou štruktúrou a perleťovo zamatovým nádychom. TRAVERTINE PEARL Grass Effect je určený pre súkromné aj verejné priestory.

SPÔSOB FARBENIA

Spôsob farbenia je dostupný na webových stránkach www.cameleo.pl a v katalógu Cameleo Wall Coatings.

PRÍPRAVA POVRCHOV

Pred začatím nanášania dekoračného efektu Cameleo je treba vhodným spôsobom pripraviť podklad.

Nemaľované podklady:

Čerstvý cement, vápenocementové a nové betónové povrchy musia byť vyzreté viac ako 30 dní. Sadrovú omietku nechajte zaschnúť. Nezabudnite na odstránenie nečistôt, prachu, mastných škvŕn. Sadrokartónové dosky, nerovné podlahy, trhliny zahladiť, potom všetko raz alebo dvakrát upraviť základným náterom CAMEPRIMER P100.

Maľované podklady:

Nezabudnite na odstránenie nečistôt, prachu, mastných škvŕn, zostatkov lepidla. Celý povrch zdrsniť brúsnym papierom s veľkosťou zŕn 120 – 150. Nerovný povrch, trhliny vyrovnajte, potom všetko potiahnite raz alebo dvakrát základným náterom CAMEPRIMER P300.

PRÍPRAVA OMIETKY

Obsah balenia vsypte do príslušného množstva vody. Pre obaly 2 kg: 0,75 – 0,8 l; 8 kg: 3,0 – 3,2 l; 20 kg: 7,5 – 8,0 l vody. Všetko dôkladne mechanicky premiešajte. Takto pripravenú hmotu nechajte na cca. 15 minút odstáť a potom omietku opätovne premiešajte priamo pred použitím. V prípade práce na plochách väčších ako predpokladané podľa výdatnosti balenia je nutné premiešať obsah jednotlivých balení v jednej väčšej nádobe.

CYKLY APLIKÁCIE

01

Výrobok: CAMEPRIMER P300

Výdatnosť: 115 ml/m2 (jedna vrstva).

Náradie pre aplikáciu: maliarsky štetec, maliarsky valček.

Na riadne pripravený podklad valčekom aplikujte raz alebo dvakrát základný náter CAMEPRIMER P300. Pred aplikáciou efektu CONCRETE EFFECT Classic Effect, nezabudnite základný náter CAMEPRIMER P300 zafarbiť vhodnou farbou (2 ml pigmentu č. 16 pre balenie 0,8 l).

Doba schnutia: 4 hodiny (jedna vrstva).

02

Výrobok: TRAVERTINE

Výdatnosť: 0,8 kg/m2.

Náradie pre aplikáciu: benátske hladidlo, maliarsky valček, trávnaté hladidlo T37.

Na vhodne pripravený podklad naneste vrstvu omietky TRAVERTINE. Pracovať na povrchu 3 – 4 m2. Po nanesení omietky vytvoriť pomocou trávnatého hladidla T37 požadovaný vertikálny alebo horizontálny vzor a nechať zaschnúť po dobu približne 20 až 25 minút. V ďalšej fáze celý povrch jemne vyhladiť benátskym hladidlom a nechať úplne vyschnúť. Pokračovať v práci bez prestávok do celkového dokončenia povrchu efektom TRAVERTINE.

Doba schnutia: 12 hodín.

CYKLY APLIKÁCIE

03

Výrobok: PEARL STUCCO

Výdatnosť: 90 ml/m2.

Náradie pre aplikáciu: oranžová huba T28.

Na suchý povrch druhej vrstvy omietky TRAVERTINE naneste pomocou oranžovej huby T28 jeden náter vhodne zafarbenej a zriedenej štrukturálnej farby PEARL STUCCO. druhú vrstvu omietky TRAVERTINE. Oranžovú hubu T28 nechajte pred použitím nasiaknúť vodou a vyžmýkajte. Štrukturálnu farbu PEARL STUCCO nanášajte nepravidelne a takýmto spôsobom sa vyhnete nepeknému prekrývaniu omietky a farby na povrchu. Pokračovať v práci bez prestávok do celkového dokončenia povrchu a nechať kompletne vyschnúť.

Doba schnutia: 6 hodín.

ČAS VYSÚŠANIA EFEKTU

Za teploty 20° C pri vlhkosti vzduchu 50%.

Suchý na dotyk: po 6 hodinách od nanesenia poslednej vrstvy.

Úplné vytvrdenie: po 30 dňoch.

ČISTENIE NÁSTROJOV

Teplá voda so saponátom.

ČISTENIE A ÚDRŽBA POVRCHU

Povrch možno umyť po 14 dňoch po ukončení. Nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky. Vyčistite vodou s mydlom.

PODMIENKY NANÁŠANIA

Teplota nanášania +10° C až +30° C.

POKYNY

Technický List Efektu je opis dekoračného efektu spolu s etapami aplikácie. Nezaručuje správnu aplikáciu efektu. Konečnú podobu povrchu, na ktorej je vykonávaná dekoračná technika, ovplyvňuje individuálny spôsob práce dodávateľa a jeho skúsenosti. Pred aplikovaním dekoračného efektu sa odporúča vykonať skúšobnú aplikáciu na skúšobnej ploche.

POZNÁMKY

Farby uvedené v katalógu sa môžu líšiť od skutočných farieb na stene. Farby sú závislé na aplikačnej metóde, textúre, lesku, osvetlení, insolácii ako aj typoch a intenzite ostatných farieb v okolí.

Vzhľadom k tomu, že podmienky skladovania, prepravy a použitia ako aj konečný výsledok sú mimo našu kontrolu, nemôžeme poskytnúť záruku v právnom zmysle. V každom prípade je treba dodržiavať postupy a predpisy a prípadne práva tretích strán.

 

Kontaktujte nás

Pre úspešné odoslanie formulára je potrebné vyplniť polia označené hviezdičkou (*).

aktualizácia: 20.10.2017 | počet zobrazení: 274

Cameleo Slovakia
telefón: 0905 630 558
počet prístupov od 09.10.2017: 8124
počet prístupov dnes: 7